Про нас

Могилянська школа журналістики — унікальний освітній центр, що поєднує теоретичну підготовку, досвід практичної роботи і ґрунтовні дослідження в галузі масових комунікацій та журналістики.

Нині школа пропонує навчальну програму маґістра журналістики (MA) та наукову програму доктора філософії у галузі масових комунікацій (PhD).

Мета Школи — формувати та розвивати галузь медіа й масових комунікацій, навчити нове покоління професійних журналістів та дослідників, здатних очолити цей розвиток.

За 20 років роботи ми підготували понад 300 магістрів журналістики. Через програму DFJ до цифрової культури долучилися 175 провідних журналістів столичних та регіональних ЗМІ, а через програму DMU – 30 викладачів із майже двох десятків українських університетів.

Окрім навчальної діяльності, Школа тримає руку на пульсі суспільних змін і займається громадськими проектами. 2014 року у відповідь на масовану кремлівську пропаганду проти України викладачі, випускники та студенти Школи запустили фактчекінговий та дослідницький проект StopFake. За кілька років існування він довів аналітичну здатність Школи створювати ефективні медіапроекти та впливати на інформаційні процеси на міжнародному рівні.

Ми пишаємося своїми здобутками і продовжуємо системно й відповідально виконувати свою місію — творимо сьогодення та майбутнє української журналістики.

Наш успіх зумовлений такими чинниками:

  • Ми дуже добре знаємо і розуміємо український контекст, але водночас орієнтуємося на найпрогресивніші світові досягнення.
  • Навчання в Школі засноване на інноваційних підходах до освіти та поєднує самостійні, командні й інтерактивні види навчання, тож дозволяє кожному студентові спробувати себе в різних професійних ролях.
  • Ми створили творче, дружнє і водночас критичне середовище, яке стимулює розвиток та ініціативність кожного учасника навчального процесу.
  • До міжнародної команди викладачів Школи належать найкращі практики, дослідники та науковці у сферах традиційних і новітніх медіа, суспільних та гуманітарних наук, а також міждисциплінарних студій.
  • Мережа стратегічних партнерів Школи поєднує представників провідних українських та західних медіа, бізнесу, громадських організацій, дослідницьких та освітніх установ, тому дозволяє нам залучати до навчального процесу найкращих експертів.

Міжнародна діяльність

За роки функціонування Школи ми співпрацювали та реалізовували партнерські проєкти з такими інституціями:

  • Centre for Russian, Central and East European Studies (University of Glasgow),
  • Institute for Broadcasting Economics (University of Cologne),
    Ohio University,
  • University of Indiana (Bloomington, USA),
  • Sodertorn University (Sweden),
  • Umeo University (Sweden),
  • Vidzeme University of Applied Sciences (Latvia),
  • Autonomy University of Barcelona,
  • University Carlos III of Madrid (Вікторія Романюк, 2022–2024),
  • University of Pennsylvania (Дарія Орлова, Євген Федченко, 2022–2023).

Євген ФЕДЧЕНКО, директор Могилянської школи журналістики:

“Могилянська школа журналістики створювалася на абсолютно нових засадах, відмінних від інших українських шкіл. Це не було продовження традиції. Ми вирішили взяти нове місце для школи, використати набір базових ідей, що працюють у світі.

Мета школи – випускати людей, які будуть змінювати українську журналістику. Для цього потрібні викладачі, студенти та ідеї. У нас є всі три елементи.

Ми – школа з відкритою філософією, і ми намагаємося цю філософію постійно адаптовувати до того, що є навколо нас. Це дух авантюризму в хорошому сенсі цього слова. У світі зараз немає усталених традицій журналістської освіти. Їх ніхто не отримує в готовому вигляді. Тож ми шукаємо нові ідеї, намагаємося вловлювати тенденції в закордонних школах, на медіаринку, зрозуміти, до чого прагнуть студенти, дивитися над чим працюють викладачі. З усього цього потрібно робити якусь синергію і намагатися осідлати цю хвилю змін”.