Випускниця та викладачка Могилянської школи журналістики Олена Демченко (Кутовенко) отримала ступінь PhD у сфері масових комунікацій в Автономному університеті Барселони.

3 грудня 2020 року вона захистила дисертацію на тему “Journalism Education in Ukraine According to Journalists Perceptions (2015-2018): A Bridge too Far?”. Наукові керівники – Carles Llorens Maluquer та Сергій Квіт.

У своїй роботі Олена вивчала особливості формальної та неформальної журналістської освіти на основі 10 фокус-груп, до яких долучилося 92 українських журналісти.

Олена Демченко навчалася на PhD програмі з масових комунікацій в Могилянській школі журналістики, закордонним партнером якої був Автономний університет Барселони (Universitat Autònoma de Barcelona, UAB). Починаючи з 2012 року, там відбулося 5 захистів дисертацій докторантів спільної PhD-програми.