У рамках заходів Facebook з протидії дезінформації по всьому світу співпрацює з незалежними фактчекінговими неурядовими організаціями, що перевіряють достовірність інформації. І сьогодні запускається фактчекінгова програми в Україні разом із VOX та Stop Fake. Ці організації, сертифіковані незалежною Міжнародною мережею фактчекінгу (International Fact-Checking Network).

Експерт з перевірки фактів позначає інформацію як фейк, вона з’являється у стрічці новин нижче. Це допомагає зменшити і в результаті – зупинити поширення недостовірного контенту, а також мінімізувати кількість людей, які його побачать. Крім цього, зменшується поширення фейків сторінками чи доменами, які це роблять регулярно. І відтак – вони втрачають можливість монетизації контенту та розміщення реклами. Після позначення допису фейковим ми попереджаємо людей, які його бачать чи хочуть ним поділитися, що інформація недостовірна.

«Ми раді запустити в Україні фактчекінгову програму разом з фактчекінговими організаціями VOX та Stop Fake. Facebook серйозно ставиться до протидії фейковим новинам і тому постійно працює над тим, аби допомогти припинити поширення дезінформації на своїх платформах», – зазначили в компанії Facebook.

Ця програма є частиною системи заходів Facebook щодо покращення якості і достовірності інформації у стрічці новин, що складається з трьох напрямків роботи. Компанія видаляє облікові записи та контент, які порушують Стандарти спільноти чи Рекламну політику Facebook, зменшує розповсюдження фейкових новин та сенсаційного неправдивого контенту, а також повідомляє про них користувачів, надаючи більше деталей і контексту про дописи.

Очолила проєкт співпраці із Facebook PhD-студентка програми “Медіа та комунікації” Могилянської школи журналістики Олена Чуранова.