Понад 30 потенційних абітурієнтів із різних вишів України відвідали День відкритих дверей Могилянської школи журналістики, що відбувся 12 травня.

«Ви прийшли сюди, щоб через два роки бути професійними журналістами, – звернувся до присутніх ведучий «Голосу Америки», випускник МШЖ Руслан Петричка. – Як роботодавець скажу, що маєте знати як писати тексти, як працювати з джерелами, як відрізнити правду від неправди, як зробити так, щоб там не було зайвих слів багато».

Однак цього, за його словами, недостатньо: потрібно знати більше, за потенційного роботодавця.

«Якщо ви хочете мати можливість навчитися чогось більшого, якщо ви справді хочете пов’язати своє життя з журналістикою, Школа – це ваш перший крок на цій дорозі» – сказав Руслан Петричка.

Його колега, також випускник МШЖ, Олексій Кузьменко також звернув увагу на актуальність знань та навичок, що пропонує Могилянська школа журналістики. «Я випустився у 2008 році, майже 10 років тому. На той час Школа давала весь набір навичок для роботи із телевізійними щоденними новинами, – пригадує він. – Щодо нових медіа, то я би сказав, що на той час Школа значно випереджала “середню температуру” по Україні. Також лише після закінчення навчання я зрозумів, наскільки важливою була робота з англомовними матеріалами».

Американська журналістка та гостьова викладачка МШЖ Шерил Рід у своїй лекції «Why Journalism Matters” розповіла, якими рисами має володіти журналіст та яка журналістика здатна змінити Україну.

«Україна зараз потребує журналістів, які створюють журналістику, що має значення, історії, що ставлять під сумнів культуру корупції. Україні потрібні журналісти, які контролюють бюджетні витрати, декларації чиновників, журналісти, які кидають виклик владі, що звикла втаємничувати суспільно важливу інформацію», – вважає Шерил Рід.

Під час Дня відкритих дверей директор МШЖ Євген Федченко та завідувач кафедри МШЖ Сергій Квіт також розповіли про умови вступу та особливості навчання, представили викладачів Школи.