Вступні іспити на Програму (2018 рік):

  • Іспит з англійської мови (проводиться не в МШЖ, для складання іспиту потрібно зареєструватися заздалегідь – див. Етапи вступної кампанії та Загальні умови вступу на магістерські програми НаУКМА)
  • Письмовий іспит зі спеціальності
  • Презентація творчих доробків
  • Додатковий фаховий іспит для тих, хто вступає на основі бакалаврського ступеня з іншої, ніж журналістика, спеціальності

На фото: медіацентр МШЖ. Автор: Марта Франчук, студентка МШЖ

Загальні умови вступу на магістерські програми НаУКМА

Важливо! Умови вступу для випускників бакалавратів журналістики та випускників інших спеціальностей різняться! Уважно ознайомтеся з етапами вступної кампанії.

Етапи вступної кампанії:

14 травня – 05 червня до 1800

Реєстрація вступників для складання єдиного вступного іспиту з іноземної мови

14 травня – 05 червня до 2400

Реєстрація електронних кабінетів абітурієнтів

14 травня 23 травня

Прийом заяв на складання додаткових фахових випробувань (для абітурієнтів, які вступають на основі освітньо-кваліфікаційного рівня, здобутого за іншою спеціальністю)

25 травня, 1000додатковий фаховий іспит для абітурієнтів Могилянської школи журналістики (місце проведення: корпус 4, ауд. 401 та 409)

02 липня – 09 липня

Прийом заяв і документів від абітурієнтів, які складають вступні іспити в  НаУКМА

11 липня

Основна сесія єдиного вступного іспиту з іноземної мови та проведення відповідного вступного іспиту в НаУКМА

2 липня – 29 липня

Проведення фахових вступних випробувань у НаУКМА

до 13 серпня

Надання рекомендацій для зарахування за державним замовленням

18 серпня о 1800

Закінчення терміну виконання вимог до зарахування абітурієнтами, рекомендованими до зарахування за державним замовленням

Закінчення терміну виконання вимог до зарахування абітурієнтами, рекомендованими до зарахування за кошти фізичних та юридичних осіб, за рахунок цільових державних кредитів

20 серпня до 1200

Зарахування вступників на навчання за державним замовленням

Зарахування вступників на навчання за кошти фізичних та юридичних осіб, за рахунок цільових державних кредитів

——

Окрім загальних вимог, визначених приймальною комісією для всіх спеціальностей, на програму «Журналістика» потрібно подати:

Анкету вступника – можна заповнити в електронному вигляді, роздрукувати і здати в Приймальну комісію, (для цього необхідно встановити одну з останніх версій Adobe Reader), або роздрукувати бланк Анкети звідси і заповнити вручну. Електронну версію необхідно надіслати на електронну адресу – info@j-school.kiev.ua

Творчий доробок. Приймаються лише власні індивідуальні роботи, що мають безпосередній стосунок до журналістики, які були оприлюднені через засоби масової комунікації – в газетах, журналах, інтернеті, на радіо та на телебаченні, а також фотографії та відеороботи, що були підготовлені абітурієнтами, але не були показані чи опубліковані. Крім відеоробіт та фотографій, усі інші види доробків мають бути оприлюдненими через медіа (в тому числі он-лайнові) та мати чіткі вихідні дані того медіа, для якого ця робота була виконана. Також в якості творчого доробка може подаватися наукові дослідження (наприклад, бакалаврські кваліфроботи), що відображають наукові інтереси абітурієнта. Творчий доробок повинен проілюструвати приймальній комісії журналістські здібності та зацікавлення абітурієнта. Це випливає з концепції журналістської освіти НаУКМА: на маґістерську програму зараховуються ті абітурієнти, які вже обрали для себе фах журналіста. За представленою роботою, професійними та науковими інтересами абітурієнта передбачена захист доробків (співбесіда).

Творчий доробок можна надати у вигляді: друкованому або електронному (флешка, CD або DVD). По оголошенню результатів вступних випробувань протягом місяця всі носії за вимогою абітурієнта можуть будуть повернуті.

Іспити:

Письмовий іспит зі спеціальності спрямований на виявлення здібностей абітурієнта, вміння швидко орієнтуватися у новинній проблематиці, аналізувати та робити висновки, розкривати навички написання тексту в різних журналістських жанрах (новина, нарис, репортаж). Іспит проходить в аудиторії. Творчі завдання, аналогічні реальним редакційним, потрібно виконати протягом 3-х годин. Слід звернути увагу на те, що головне у письмовому іспиті – не теорія, а практика. Тому бажаним для абітурієнта є знайомство з роботою редакції (газети, теле- чи радіостудії) до вступних іспитів.

ПРИКЛАДИ письмового іспиту за 2010 рік:
▪  варіант перший (PDF, 275Kb)
▪  варіант другий (PDF, 240Kb)

ПРИКЛАДИ письмового іспиту за 2011 рік:
▪  варіант перший (PDF, 241Kb)
▪  варіант другий (PDF, 285Kb)

Презентація творчих доробків (cпівбесіда).
Проводиться у формі запитань-відповідей у тематичному руслі творчого завдання письмового іспиту зі спеціальності та професійного доробку абітурієнта в галузі журналістики.

Метою презентації є виявлення професійної орієнтації та психологічної придатності абітурієнта до праці у цій галузі.

Оцінюватимуться: загальна комунікабельність; орієнтування у специфіці журналістської професії;
вміння знайти вихід з конфліктної ситуації; досягнення професійного успіху (виконання завдання);
особиста вмотивованість щодо вибору професії журналіста;спроможність довести свою точку зору.

ВАЖЛИВО! Усі документи подаються до Приймальної комісії НаУКМА за адресою вул. Іллінська, 9 (Культурно-мистецький центр НаУКМА). Карту і контакти дивіться тут.

Постав питання викладачам та студентам Могилянської школи журналістики про вступ і навчання прямо на Facebook або за телефоном – (044) 463-77-02